Zespół powstał wiosną 1988 roku i zaledwie po kilku tygodniach prób zadebiutował z własnym repertuarem na festiwalu "Rawa Blues". Rok później wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89. W 1990 roku grupa wydaje na kasecie pierwszy album zatytułowany "PIWO".
Kolejne lata przyniosły m.in.: występy na finałach Rawa Blues (1992, 1993), koncert finałowy festiwalu Jarocin (1992, 1993) oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina (1992, 1993, 2000), Muzyczny Camping w Brodnicy (1992, 1993, 1994, 1998), Olsztyńskie Noce Bluesowe (1994,1998, 2000), Fama '93, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Mokotowską Jesień Muzyczną, Przystanek Woodstock (1995, 1998). W latach 1991-1993 zespół był związany z agencją "Zjednoczone Słonie" Waltera Chełstowskiego. W 1992 roku Zdrowa Woda pod dyrekcją Jurka Owsiaka zagrała w Ciechocinku pierwszy koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym zespół brał udział w koncertach - akcjach: "S.O.S", "Wojna z trzema schodami", czy "Dwa Światy" z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie "Żarnowiec '95".
Po kilku latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD "ZDROWA WODA", którego premiera miała miejsce 2 września 1996 roku. Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: "Piwo", "Częstochowa '77", czy ballady: "Kochaj mnie, kochaj" i "Tyle chciałbym ci powiedzieć". Płytę "Zdrowa Woda" zespół nagrał w składzie: Marek Modrzejewski - wokal, gitara, teksty, muzyka; Sławek Małecki - gitara prowadząca, muzyka, tekst; Sławek Jagas - gitara basowa, muzyka; Mariusz Taranowski - perkusja; Piotr F. Krajniak - harmonijka.
W styczniu 1997 do grupy dołączył trzeci gitarzysta, Krzysztof Toczko (Partyzant), który wcześniej grał w zespole Dżem. Ta zmiana wprowadziła nowe, dużo potężniejsze i pełniejsze brzmienie, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki - Modrzejewski pozwoliła jednocześnie na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.
W maju tego samego roku Sławek Małecki i Marek Modrzejewski skomponowali utwór pt. "Nie bój się miłości", a siedem miesięcy później, w studiu Winicjusza Chrósta (dawnego gitarzysty Breakoutu) w Sulejówku zespół nagrał materiał na kolejną płytę - "NIE BÓJ SIĘ MIŁOŚCI". Premiera albumu odbyła się w Walentynki 1998r. Materiał w pewnym sensie nawiązuje do poprzedniej stylistyki zespołu. Sprawia wrażenie bardziej rockowego, mimo, że często pobrzmiewa tu nuta bluesa czy boogie. Muzyka Zdrowej Wody nawiązuje w pewien sposób do wykonawców i brzmień lat 70. Jest jednak bardziej oddaniem hołdu tamtym czasom niż czerpaniem z ich tradycji muzycznych. Materiał niesie ze sobą sporą dawkę energii i siły, a zarazem uczucia i subtelności. Ciekawostką na płycie są zaproszeni goście: Paweł Berger / Dżem (instrumenty klawiszowe), Sławek Wierzcholski / Nocna Zmiana Bluesa (harmonijka ustna) i Tomek Kamiński / Bractwo (skrzypce).
W listopadzie i grudniu 1999 r. ponownie u Winka Chrósta w Sulejówku zespół nagrał nową płytę pt. "DZIWNE MYŚLI", której premiera odbyła się 29 maja 2000r. Gościnnie wystąpili: na instrumentach klawiszowych Paweł Berger (Dżem) oraz Winicjusz Chróst (solówki w utworze pt. "Twój szept" promującym płytę). Jesienią 2000 r. ukazał się drugi singel z dwoma utworami: "Takim jak my" (refleksyjna ballada rockowa) oraz "Dziwne myśli" (mocne uderzenie na otwarcie albumu).
W 2005 roku zostaje wydany album The best of Zdrowa Woda zatytułowany "BALANGA", a 17 października tego samego roku ukazała się nowa płyta zespołu pt. "MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ", nagrana w studiu Black Bottle Records w Toruniu. Realizacją zajął się Mariusz Ziemba, współpracujący także z grupą w charakterze akustyka. Krążek ten zawiera 14 zdecydowanie gitarowych, mocno brzmiących kompozycji, choć nie zabrakło tu miejsca na oddech balladowy. Pojawili się również specjalnie zaproszeni na sesję nagraniową goście. W kompozycjach „Kochaj mnie tak” i "Czułości trzeba nam" - Artur Grudziński (instrumenty klawiszowe), Sławek Wierzcholski (harmonijka ustna) w utworze "Nie ufam politykom" i Bogdan Rypina (harmonijka ustna) w utworze "Dumna". Ciekawostką jest z pewnością fakt, że obok tekstów traktujących o sprawach damsko męskich, po raz pierwszy pojawiają się fragmenty o charakterze publicystycznym, piętnującym rzeczywistość naszego kraju ("Idzie kryzys", "Nie ufam politykom" czy "W pobliżu biedy").
Rok 2008 wnosi do zespołu zmiany personalne, miejsce dotychczasowego perkusisty Mariusza Taranowskiego zajmuje Dawid Leszczyk znany z zespołu Paradox!. W nowym składzie i ze świeżą energia muzycy rozpoczynają prace nad kolejnym swoim albumem.
W 2009 roku ukazuje się album "LIVE". Nagrań dokonano w studio Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy.
Rok później zostaje zakończona praca nad kolejnym krążkiem zespołu. Płyta powstała w studiu Mariusza Ziemby i nosi tytuł "POLICZ CZAS". W tym samym roku album zostaje wydany w wersji limitowanej (nakład 500 szt). Oficjalnie płyta "Policz czas" doczekała się premiery w sierpniu 2012 roku. Końcówka tego roku znów wprowadza zmiany w zespole. Po 15 latach zespół opuszcza Partyzant, a jego miejsce zajmuje Krzysztof Baranowicz wybitny klawiszowiec i harmonijkarz wcześniej grający m.in. w Oddziale Zamkniętym czy u Leszka Cichońskiego.
2016 to rok premiery najnowszego albumu "W TUNELU", nad którym zespół rozpoczął pracę pod koniec 2014. Materiał zarejestrowano w Studiu Nagrań Radia Łódź. Na krążku znalazło się 10 utworów. Pierwszy to, grany już niejednokrotnie na koncertach, "W tunelu ulicy". Tracklistę kończy "Ciechociński blues" opowiadający o klimacie miasta, z którego pochodzi grupa.
Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) - sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40- i 50- latków).
W lutym 1997 roku, jako jedyny zespół bluesowy w Polsce, grupa otrzymała Nominację do Fryderyka '96 w kategorii "Muzyka Tradycji i Źródeł". Gitarowy Top'97 - plebiscyt czytelników "Gitara i Bas": najlepsza płyta gitarowa - blues: Zdrowa Woda "Zdrowa Woda" - 5. Miejsce, najlepszy basista - blues: Sławek Jagas. Nominacja do nagrody "Talent 2000"w kategorii "Ambasador regionu" (Kujawsko-Pomorskiego) za płytę "Dziwne myśli".
Skład:
Marek Modrzejewski - wokal
Sławek Małecki - gitara
Sławek Jagas - gitara basowa
Krzysztof Baranowicz - organy hammonda, piano, harmonijka
Dawid Leszczyk - perkusja